☆906: IG90

Shimano IG90 to dziś łańcuch kolekcjonerski i niemal już nieużywany – ten wysokiej klasy model należący do grupy XTR przeznaczony był do napędów ośmiorzędowych.

Bardzo lubię ten model, ma niepowtarzalnie profilowane zewnętrzne ogniwa z głęboko wyciętymi oznaczeniami.  Ułożony w dowolnym oświetleniu, mieni się wspaniale kolorami z zastanego światła, a wszystkie barwy odbijają się w nim jak w lusterku. Warto zaznaczyć, że ta para spinek jest nieco bardziej “masywna” – choć wciąż filigranowa – na tle innych modeli mojej produkcji, gdyż jest to jedyny używany przeze mnie łańcuch grubszy niż 9-rzędowe.

Rok 2004, kiedy zakończono produkcję tego modelu, był czasem, kiedy Shimano nie stosowało jeszcze technologii hollow pin, czyli drążenia pinów. Piny tego łańcucha są więc ciężkie, pełne i dosyć długie – wystają pół milimetra ponad blaszkę łańcucha. Ich krawędzie są jednak odpowiednio opiłowane i przejeżdżając po nich palcami nie poczujemy żadnego drapania, nie poczuje go także mankiet koszuli.

Bazą spinek są jak zawsze podstawy ze srebra 925.

    logo-jezdzisz-inverted

    Jeździsz? Pokaż to!

    Biżuteria wykonywana jest ręcznie, bezpośrednio na Twoje zamówienie. Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz zadać mi pytanie.

    e-mail: anka@jezdzisz.pl

    telefon: +48 782 582 592